Proč nebankovní hypotéky?


Soukromí podnikatelé jsou často neustále v jednom kole. Pořád musí za něco platit, pořád musí do něčeho investovat, a i oni musí z něčeho žít, a to znamená, že musí často pořád pracovat, aby si na to všechno zvládli vydělat. Jenže podnikání je vždy aspoň trochu nejisté. A tak někdy soukromníci dřou do úmoru, a přesto nemají peněz dost. A dá se pak bez peněz normálně žít? A dá se bez jejich dostatku podnikat? Samozřejmě, že nedá. Nedostatek peněz dokáže zkomplikovat úplně všechno. A podnikatelé se tak mohou i docela lehce dostat do potíží, ze kterých je někdy nedostane nic než půjčka. Když po nějakou dobu nemají dost svých peněz, můžou je spasit už jen půjčené cizí peníze.

polské peníze

A tak se docela často stává, že podnikatelé žádají o půjčky. Ovšem také se stává, že o ně žádají zbytečně. I když se totiž půjčky nabízejí, není jisté, že je dostane každý, kdo o ně má zájem. Obvykle je dostanou jen lidé bonitní, ti, kdo jsou schopni prokázat finančním ústavům svou schopnost půjčené finanční prostředky vrátit. Což ale není případ mnoha soukromníků, kteří právě nemají ani dost velké příjmy, ani dobře vypadající registry dlužníků.

americké peníze

Na čestné slovo se u nás ale už dávno nepůjčuje. A když tedy není podnikatel podle mínění banky bonitní, může to jedině zkusit někde jinde. Třeba u hypotéky bez registru, která se naštěstí nabízí za jiných podmínek než bankovní půjčky. Nebankovní hypotéka vyžaduje namísto doložení dostatečných příjmů a čistých registrů dlužníků záruku v podobě nemovitosti, o kterou by zájemce o půjčku přišel, kdyby někdy nesplácel hypotéku od nebankovní společnosti tak, jak má. A taková záruka je natolik dokonalá, že už nemusí nebankovní společnost vyžadovat nic navíc. Ten, kdo si u ní půjčuje, prostě musí sám vědět, zda si se splácením poradí nebo o zastavenou nemovitost dost nevýhodně přijde.